CX 2021 Programme

Speakers

Stefano Ancetti, Bologna, Italy

Gary Ansel, Columbus, United States

Michele Antonello, Padua, Italy

Enrico Ascher, New York, United States

Afshin Assadian, Vienna, Austria

Luca Bertoglio, Milan, Italy

Colin Bicknell, London, United Kingdom

Jan Blankensteijn, Amsterdam, Netherlands

Dittmar Boeckler, Heidelberg, Germany

Laurence Boon, Brussels, Belgium

Marc Bosiers, Dendermonde, Belgium

Ginny Bowbrick, Gillingham, United Kingdom

Marianne Brodmann, Graz, Austria

Marcus Brooks, Bristol, United Kingdom

Tom Carrell, Barrington, United Kingdom

Stephen Cheng, Hong Kong

Roberto Chiesa, Milan, Italy

Joo-Young Chun, London, United Kingdom

Trevor Cleveland, Sheffield, United Kingdom

Philippe Cuypers, Eindhoven, Netherlands

Alun Davies, London, United Kingdom

Gert Jan de Borst, Utrecht, Netherlands

Rick de Graaf, Friedrichshafen, Germany

Jean Paul de Vries, Groningen, Netherlands

Kush Desai, Chicago, United States

Walter Dorigo, Florence, Italy

Matt Eagleton, Boston, United States

Hans-Henning Eckstein, Munich, Germany

Steve Elias, Englewood, United States

Masahiko Fujihara, Kishiwada, Japan

Martin Funovics, Vienna, Austria

Shawn Gage, Raleigh, United States

Paul Gagne, Darien, United States

Sergio Gianesini, Ferrara, Italy

Jonathan Golledge, Townsville, Australia

Kristiana Gordon, London, United Kingdom

Maani Hakimi, Luzern, Switzerland

Claudine Hamel-Desnos, Caen, France

Jennifer Hanko, Belfast, United Kingdom

Lydia Hanna, London, United Kingdom

Stephan Haulon, Paris, France

Ulf Hedin, Stockholm, Sweden

Jan Heyligers, Tilburg, Netherlands

Andrew Holden, Auckland, New Zealand

Dominic Howard, Oxford, United Kingdom

Jeffrey Hull, Midlothian, United States

Osamu Iida, Amagasaki, Japan

Michael Jacobs, Maastricht, Netherlands

Ounali Jaffer, Walton on Thames, United Kingdom

Houman Jalaie, Aachen, Germany

Arkadiusz Jawien, Bydgoszcz, Poland

Michael Jenkins, London, United Kingdom

Robert Jones, Birmingham, United Kingdom

Lowell Kabnick, Lake Worth, United States

Andrea Kahlberg, Milan, Italy

Narayan Karunanithy, London, United Kingdom

Barry Katzen, Miami, United States

David Kingsmore, Glasgow, United Kingdom

Panagiotis Kitrou, Patras, Greece

Theodoros Kratimenos, Athens, Greece

Ralf Langhoff, Berlin, Germany

Michael Lichtenberg, Arnsberg, Germany

Joseph Lombardi, Camden, United States

Michel Makaroun, Pittsburgh, United States

Alexandros Mallios, Paris, France

Misti Malone, Silver Spring, United States

Kevin Mani, Uppsala, Sweden

Armando Mansilha, Porto, Portugal

Dominick McCabe, Dublin, Ireland

Germano Melissano, Milan, Italy

Ross Milner, Chicago, United States

Bijan Modarai, London, United Kingdom

Kamran Modaresi, Harrow, United Kingdom

Robert Morgan, Dorking, United Kingdom

Giovanni Mosti, LUCCA, Italy

Erin Murphy, Charlotte, United States

Sriram Narayanan, Singapore, Singapore

Richard Neville, Falls Church, United States

Gustavo Oderich, Houston, United States

Sarah Onida, London, United Kingdom

Baris Ozdemir, Bristol, United Kingdom

Jean Panneton, Norfolk, United States

Janet Powell, London, United Kingdom

Vikram Puttaswamy, Roseville, Australia

James Rammell, Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Jim Reekers, Amsterdam, Netherlands

Michel Reijnen, Arnhem, Netherlands

Timothy Resch, Malmo, Sweden

Benedikt Reutersberg, Zurich, Switzerland

Laura Roberts, London, United Kingdom

Fiona Rohlffs, Hamburg, Germany

Sonia Ronchey, Rome, Italy

Joris Rotmans, Leiden, Netherlands

Darren Schneider, New York, United States

Peter Schneider, San Francisco, United States

Eric Secemsky, Boston, United States

Robert Shahverdyan, Hamburg, Germany

Joseph Shalhoub, London, United Kingdom

Surendra Shenoy, St. Louis, United States

Henrik Sillesen, Copenhagen, Denmark

Mitchell Silver, Columbus, United States

Rajesh Sivaprakasam, London, United Kingdom

Markus Steinbauer, Regensburg, Germany, President, DGG

Kate Steiner, Stevenage, United Kingdom

Tobias Steinke, Dusseldorf, Germany

Karen Stevenson, Glasgow, United Kingdom

Michael Stoner, Rochester Hills, United States

Sara Stuart-Smith, London, United Kingdom

Fadi Taher, Vienna, Austria

Gunnar Tepe, Rosenheim, Germany

Sarah Thomis, Leuven, Belgium

Matteo Tozzi, Varese, Italy

Nikolaos Tsilimparis, Munich, Germany

Jos van den Berg, Lugano, Switzerland

Marie Josee Van Rijn, Rotterdam, Netherlands

Ramon Varcoe, Randwick, Australia

Maarit Venermo, Helsinki, Finland

Hence Verhagen, Rotterdam, Netherlands

Fabio Verzini, Turin, Italy

Anders Wanhainen, Uppsala, Sweden

Emma Wilton, Beaconsfield, United Kingdom

Sabine Wipper, Innsbruck, Austria

Thomas Zeller, Bad Krozingen, Germany

Alexander Zimmermann, Zurich, Switzerland