This CX Programme is subject to change.
Faculty
Said Abisi, London, United Kingdom
Amish Acharya, London, United Kingdom
Una Adderley, England, United Kingdom
Una Adderley, Wakefield, United Kingdom
Thomas Aherne, Dublin, Ireland
Naseer Ahmad, Manchester, United Kingdom
Julien Al Shakarchi, Halesowen, United Kingdom
Jasmin Al-Gaddooa, Berlin, Germany
Thomas Albrecht, Berlin, Germany
Ahmed Khairy Allam, Benha, Egypt
Gulen Sezer Alptekin Erkul, Kutahya, Turkey
Graeme Ambler, Bristol, United Kingdom
Max Amor, Essey-les-Nancy, France
Konstantin Andreychuk, Saint Petersburg, Russia
Gary Ansel, Columbus, United States
Michele Antonello, Padua, Italy
Petra Apell, Gothenburg, Sweden
Frank Arko, Charlotte, United States
Muthaiah Arunaachalam, Singapore, Singapore
John Aruny, New Haven, United States
Enrico Ascher, New York, United States
Enrico Ascher, Brooklyn, United States
Mohammed Aslam, London, United Kingdom
Leanne Atkins, Wakefield, United Kingdom
Robert Attaran, Guilford, United States
Martin Austermann, Münster, Germany
Daniel Azevedo Mendes, Porto, Portugal
Bilal Azhar, London, United Kingdom
Dittmar Böckler, President DGG, Heidelberg, Germany
Domenico Baccellieri, Milan, Italy
Georg Bach, Biotronik, Bulach, Switzerland
Charles Bailey, San Antonino, United States
Daryll Baker, London, United Kingdom
Nilesh Balar, New York, United States
Tibor Balazs, Bratislava, Slovakia
Matteo Barattini, La Spezia, Italy
Alex Barnacle, London, United Kingdom
Alexey Baryshnikov, Chelyabinsk, Russia
Gareth Bate, Solihull, United Kingdom
Jonathan Beard, Sheffield, United Kingdom
Robert Beasley, Miami, United States
Jean-Pierre Becquemin, Champigny-sur-Marne, France
Fernando Belcastro, Buenos Aires, Argentina
Rachel Bell, London, United Kingdom
Amjad Belramman, London, United Kingdom
Viony Belvroy, Houston, United States
Iannis Ben Abdallah, Paris, France
Sabrina Ben Ahmed, Clermont Ferrand, France
Mohamed Ben Hammamia, Tunis, Tunisia
Shanka Benaragama, Colchester, United Kingdom
Filippo Benedetto, Messina, Italy
Ruth Benson, Birmingham, United Kingdom
Xavier Berard, Bordeaux, France
Patrick Berg, Kevelaer, Germany
Giulia Bernardini, Catania, Italy
Arne Beutler, Karlsruhe, Germany
Giancarlo Biamino, Mercogliano, Italy
Colin Bicknell, London, United Kingdom
Theodosios Bisdas, Athens, Greece
Martin Björck, Uppsala, Sweden
Patrick Bjorkman, Helsinki, Finland
Stephen Black, London, United Kingdom
Pavel Bondarenko, St. Petersburg, Russian Federation
Miriam Bondrop, Berlin, Germany
Laurence Boon, Brussels, Belgium
Roshan Bootun, London, United Kingdom
Denis Borsuk, Chelyabinsk, Russia
David Bosanquet, Cardiff, United Kingdom
Marc Bosiers, Dendermonde, Belgium
Kursat Bozkurt, Istanbul, Turkey
Andrew Bradbury, Birmingham, United Kingdom
Daniela Branzan, Leipzig, Germany
Vincenzo Brizzi, Bordeaux, France
Anders Bro, Bjaeverskov, Denmark
Marianne Brodmann, Graz, Austria
Jocelyn Brookes, London, United Kingdom
Maxine Brown, Altrincham, United Kingdom
Ali Baran Budak, Ankara, Turkey
Miroslav Bulvas, Prague, Czech Republic
Nick Burfitt, London, United Kingdom
Luke Burke, Eindhoven, Netherlands
Steven Burke, Sudbury, United States
Mark Burket, Toledo, United States
Goncalo Cabral, Sintra, Portugal
Nelson Camacho, Lisbon, Portugal
Tom Carrell, Barrington, United Kingdom
Mohamed Cassim, Nawala, Sri Lanka
Claudio Castagno, Biella, Italy
Mariano Castelli, Buenos Aires, Argentina
Guilherme Centofanti, São Paulo, Brazil
Zachary Chadwick, Staten Island, United States
Rabih Chaer, Pittsburgh, United States
Trakarn Chaivanit, Chonburi, Thailand
Yiu Che Chan, Hong Kong, China
AR Chandrashekar, Bangalore, India
Chien Hwa Chang, New Taipei City, Taiwan
Swati Chaparala, Rochester, United States
Sylvain Chastanet, Nice, France
Suk Fun (Amanda) Cheng, London, United Kingdom
Mikhail Chernyavskiy, St. Petersburg, Russia
Ian Chetter, Hull, United Kingdom
Edward Choke, Singapore, Singapore
Fui Jin Chong, Singapore, Singapore
Rhan Chaen Chong, Singapore, Singapore
Amine Chouiter, Neuchatel, Switzerland
Prashanth Chowdary, London, United Kingdom
Joo-Young Chun, London, United Kingdom
Piotr Ciostek, Warszawa, Poland
Timothy Clark, Philadelphia, United States
Trevor Cleveland, President BSIR, Sheffield, United Kingdom
Andrew Clifton, London, United Kingdom
Rachel Clough, London, United Kingdom
Andreia Coelho, Porto, Portugal
Nuno Coelho, Vila Nova de Gaia, Portugal
Fiona Collins, Eastbourne, United Kingdom
Jason Constantinou, London, United Kingdom
Michael Conte, San Francisco, United States
Colette Cook, Wrexham, United Kingdom
Ricardo Correia, Lisbon, Portugal
Raphael Coscas, Boulogne-Billancourt, France
Andrew Costello, Milton Keynes, United Kingdom
Frank Criado, Baltimore, United States
Csaba Csobay Novák, Budapest, Hungary
Beatrix Cucuruz, Nuremberg, Germany
Martin Czerny, Freiburg, Germany
Reuban D'Cruz, Singapore, Singapore
Mario D'Oria, Torricella, Italy
Ricardo Bernardo da Silva, Londrina, Brazil
Michael Dake, Tucson, United States
Ronald Dalman, Stanford, United States
Ronald Dalman, Vice-President SVS, Stanford, United States
George Dangas, New York, United States
Anna Danowska, Warszawa, Poland
Clement Darling III, Albany, United States
Saroj Das, Uxbridge, United Kingdom
Rajesh Dave, Camp Hill, United States
Alun Davies, London, United Kingdom
Huw Davies, Birmingham, United Kingdom
Meryl Davis, London, United Kingdom
Gianmarco de Donato, Siena, Italy
Rick de Graaf, Friedrichshafen, Germany
Sylvana de Mik, Amsterdam, Netherlands
Jean-Paul de Vries, Groningen, Netherlands
Colin Deane, London, United Kingdom
David Deaton, New York, United States
Sebastian Debus, Hamburg, Germany
Jon Deeks, Birmingham, United Kingdom
Giuseppe Deiana, Cagliari, Italy
Jose Antonio del Castro Madrazo, Oviedo, Spain
Sapan Desai, Arlington Heights, United States
Celine Deslarzes-Dubuis, Stanford, United States
Brahman Dharmarajah, London, United Kingdom
Lucas Marcelo Dias Freire, São Paulo, Brazil
Henrik Djerf, Gothenburg, Sweden
Anita Dobrovolec, Velenje, Slovenia
Elena Domuschieva, Burgas, Bulgaria
Konstantinos Donas, Münster, Germany
Walter Dorigo, Florence, Italy
Steven Dubenec, Sydney, Australia
Steven Dubenec, Sidney, Australia
Eric Ducasse, Bordeaux, France
Mert Dumantepe, Istanbul, Turkey
Sue Duval, Minneapolis, United States
Hans-Henning Eckstein, Munich, Germany
Michael Edmonds, London, United Kingdom
Alan Edwards, Ruthin, United Kingdom
Lola Eid-Arimoku, Frimley, United Kingdom
Jens Eldrup-Jorgensen, Portland, United States
Ahmed Eleshra, Hamburg, Germany
Steve Elias, Englewood, United States
Mohammed Elkassaby, Galway, Ireland
Yasser Elkiran, Mansoura, Egypt
Mary Ellis, London, United Kingdom
Ashraf Elsharkawy, London, United Kingdom
Mohamed Elzawahry, London, United Kingdom
Nelson Encarnacion Santana, Mexico City, Mexico
William Ennis, Chicago, United States
William Ennis, Oak Lawn, United States
Florian Enzmann, Salzburg, Austria
Ignacio Escotto Sánchez, Mexico City, Mexico
Jon Evans, Cardiff, United Kingdom
Dominique Fabre, Le Plessis Robinson, France
Marten Falkenberg, Gothenburg, Sweden
Fabrizio Fanelli, Florence, Italy
Jorge Fernández Noya, Santiago Compostela, Spain
Carlota Fernandez Prendes, Oviedo, Spain
Liborio Ferrante, Palermo, Italy
Roberto Ferraresi, Milan, Italy
Joana Ferreira, Guimarães, Portugal
Luis Mariano Ferreira, Buenos Aires, Argentina
Liliana Fidalgo Domingos, Valladolid, Spain
Mark Field, Warrington, United Kingdom
Melanie Field, Birmingham, United Kingdom
Aloke Finn, Gaithersburg, United States
Alessandra Fittipaldi, Milan, Italy
Edmund Fitzgerald O'Connor, London, United Kingdom
Louis Fligelstone, Swansea, United Kingdom
Alexander Flor, Vienna, Austria
Mazin Foteh, Austin, United States
Bruno Freitas, Leipzig, Germany
Robert Frykberg, Phoenix, United States
Gregory Fulton, Wilton, Ireland
Luiz Furuya, São Paulo, Brazil
Shawn Gage, Raleigh, United States
Giambattista Gagliardo, Palermo, Italy
Peter Gaines, Sheffield, United Kingdom
Cristina Galeandro, Bari, Italy
Sidnei Galego, São Paulo, Brazil
Vikki Galgerud, Vienna, Austria
Raghvinder Gambhir, Chessington, United Kingdom
Frances Game, Derby, United Kingdom
Margaret Gardner, Ashtead, United Kingdom
Mauro Gargiulo, Bologna, Italy
Pedro Garrido, Amadora, Portugal
Fredrik Gellerstedt, Goteborg, Sweden
Georgios Georgiadis, Alexandroupolis, Greece
Anna Geraedts, Amsterdam, Netherlands
Patrick Geraghty, St. Louis, United States
Manel Gharbi, Besancon, France
Sergio Gianesini, Ferrara, Italy
Triantafyllos Giannakopoulos, Piraeus, Greece
Athanasios Giannoukas, Larissa, Greece
Paul Gibbs, Portsmouth, United Kingdom
Richard Gibbs, London, United Kingdom
Kathleen Gibson, Bellevue, United States
Leeying Giet, London, United Kingdom
James Gilbert, Oxford, United Kingdom
Amardeep Gill, Kempston, United Kingdom
Asimakis Gkremoutis, London, United Kingdom
Simon Glasgow, Harrow, United Kingdom
Asser Abd El-Hamid Goda, Cairo, Egypt
Aaron Goh, London, United Kingdom
Manj Gohel, Cambridge, United Kingdom
Alexander Gombert, Aachen, Germany
Stefany Gonzalez De Leo, Mexico
Alejandro Jose Gonzalez Ochoa, St. Louis, Mexico
Grzegorz Gorski, Warszawa, Poland
Alessandro Grandi, Milano, Italy
David Gray, Eastbourne, United Kingdom
Roger Greenhalgh, London, United Kingdom
Stephen Greenhalgh, London, United Kingdom
David Greenstein, Harrow, United Kingdom
Aina Greig, London, United Kingdom
Martin Griffiths, London, United Kingdom
Matthew Joe Grima, London, United Kingdom
Guillaume Guimbretiere, Nantes, France
Nalaka Gunawansa, Colombo, Sri Lanka
Piotr Gutowski, Bezrzecze, Poland
Adam Gwozdz, London, United Kingdom
Alison Halliday, Oxford, United Kingdom
Mo Hamady, London, United Kingdom
Claudine Hamel-Desnos, Caen, France
Maher Hamish, Northampton, United Kingdom
HJ Hammawa, Coventry, United Kingdom
Ashok Handa, Oxford, United Kingdom
Keith Harding, Cardiff, United Kingdom
David Hargroves, Kent, United Kingdom
Donald Harris, Monona, United States
Olivier Hartung, Marseille, France
Kenichi Hashizume, Shinagawa, Japan
Stephan Haulon, Le Plessis Robinson, France
Paul Hayes, Cambridge, United Kingdom
Thomas Heafner, Rochester, United States
Robin Heijmen, Nieuwegein, Netherlands
Thomas Heller, Rostock, Germany
Hans Henkes, Stuttgart, Germany
Adrien Hertault, Lille, France
Jan Heyligers, Tilburg, Netherlands
Phil Hickman, London, United Kingdom
Emily Hillier, London, United Kingdom
Robert Hinchliffe, Bristol, United Kingdom
Jade Hiramoto, San Francisco, United States
Simone Hofer, Chur, Switzerland
Andrew Holden, Auckland, New Zealand
Peter Holt, London, United Kingdom
Qiantai Hong, Singapore, Singapore
Nick Hopkins, Buffalo, United States
Adam Howard, Lamarsh Bures, United Kingdom
Dominic Howard, Oxford, United Kingdom
York Hsiang, Vancouver, Canada
Jeffrey Hull, North Chesterfield, United States
Katie Hurst, Oxford, United Kingdom
Syed Hussain, Lake Forest, United States
Emad Eldeen Hussein, Cairo, Egypt
Pavel Ignatenko, Novosibirsk, Russia
Karl Illig, Tampa, United States
Nicholas Inston, Birmingham, United Kingdom
Fahad Iqbal, London, United Kingdom
Andrej Isaak, Basel, Switzerland
Fatih Islamoglu, Izmir, Turkey
Sriram Iyer, Cresskill, United States
Ounali Jaffer, Walton on Thames, United Kingdom
Usman Jaffer, London, United Kingdom
Houman Jalaie, Aachen, Germany
Gurdeep Jandu, Bolton, United Kingdom
Alice Jay, Philips Healthcare, Leusden, Netherlands
Alice Jay, Leusden, Netherlands
Jeremie Jayet, Boulogne-Billancourt, France
Yee Jia Ng, Singapore, Singapore
Xavier Jimenez-Guiu, Barcelona, Spain
Oscar Johnson, London, United Kingdom
Jamie Joint, London, United Kingdom
Robert Jones, Birmingham, United Kingdom
Vincent Jongkind, Amsterdam, Netherlands
William Jordan, Atlanta, United States
Thomas Joseph, Preston, United Kingdom
Matthieu Josnin, La Rooche sur Yon, France
Jeffrey Jump, Mont-sur-Rolle, Switzerland
Maciej Juszczak, Birmingham, United Kingdom
Michal Juszynski, Warsaw, Poland
Victor Kalinin, Nyagan, Russia
Mohamad Kamarizan, Wrexham, United Kingdom
Gido Karges, Wangs, Switzerland
Achilleas Karkamanis, Stockholm, Sweden
Eleonora Karthaus, Amsterdam, Netherlands
Narayan Karunanithy, London, United Kingdom
Nikolaos Karydis, London, United Kingdom
Mahine Kashi-Dakhil, Argenteuil, France
Konstantinos Katsanos, Patras, Greece
Barry Katzen, Miami, United States
Venu Kavarthapu, London, United Kingdom
Kemal Kemal, Nottingham, United Kingdom
Narendra Nath Khanna, New Delhi, India
Aurangzaib Khawaja, Birmingham, United Kingdom
Neil Khilnani, New York, United States
Alexey Khmelnitskiy, St. Petersburg, Russia
Muhammad Khurram, London, United Kingdom
Kunwoo Kim, Seoul, South Korea
Lois Kim, Cambridge, United Kingdom
David Kingsmore, Glasgow, United Kingdom
Panagiotis Kitrou, Patras, Greece
Sanne Klaphake, Rotterdam, Netherlands
Christoph Knappich, Munich, Germany
Raghu Kolluri, Columbus, United States
Ralf Kolvenbach, Dusseldorf, Germany
Reinhard Kopp, Zurich, Switzerland
Ali Kordzadeh, Broomfield, United Kingdom
Drosos Kotelis, Aachen, Germany
Jan Kovac, Leicester, United Kingdom
Manoj Kuduvalli, Liverpool, United Kingdom
Pavel Kuryanov, Saint Petersburg, Russian Federation
Lars Lönn, Copenhagen, Denmark
Gaetano La Barbera, Palermo, Italy
Mario Lachat, Hinteregg, Switzerland
Elena Ladich, Hollywood, FL, United States
Maria Pilar Lamarca Mendoza, Toledo, Spain
Alexander Lamprou, Groningen, Netherlands
Tristan Lane, London, United Kingdom
Jasper Langenberg, Breda, Netherlands
John Lantis, New York, United States
Fabien Lareyre, Cannes, France
Christopher Lattimer, London, United Kingdom
Minna Laukkavirta, Piikkio, Finland
George Lavenson, Lahaina, United States
Regent Lee, Headington, United Kingdom
Richard Leigh, London, United Kingdom
Matt Lemay, Boston, United States
Nicola Leone, Baggiovara, Italy
Marco Leopardi, L'Aquila, Italy
Michael Lichtenberg, Arnsberg, Germany
Thomas Liebig, Munich, Germany
Francesco Liistro, Arezzo, Italy
Chia-Ying Lin, Taichung, Taiwan
Fabrizio Lo Iacono, Naples, Italy
David Look, Irvine, United States
Hassan Lotfy, Alexandria, Egypt
Ioannis Loukopoulos, London, United Kingdom
Marco Lourenco, Curitiba, Brazil
Cristina Lozano Ruiz, Albacete, Spain
Alan Lumsden, Houston, United States
Lindsay Machan, Vancouver, Canada
Leonid Magnitskiy, Moscow, Russia
Sandeep Mahapatra, Hyderabad, India
Marek Majewski, CRÉTEIL, France
Arunesh Majumder, Dunedin, New Zealand
Michel Makaroun, President SVS, Pittsburgh, United States
Chris Malaisrie, Chicago, United States
Martin Malina, London, United Kingdom
Alexandros Mallios, Paris, France
Misti Malone, Silver Spring, United States
Hovsep Manjikian, Moscow, Russia
Armando Mansilha, President EBVS, Porto, Portugal
Elena Marchiori, Münster, Germany
Teodora Mares, Bucharest, Romania
Hugh Markus, Cambridge, United Kingdom
Pablo Marques de Marino, Nuremberg, Germany
Martijn Marsman, Tilburg, Netherlands
Guy Martin, London, United Kingdom
John Martin, Annapolis, United States
Ombretta Martinelli, Rome, Italy
Claudia Martinez, London, United Kingdom
Tara Mastracci, London, United Kingdom
Vladimir Matoussevitch, Cologne, Germany
Susan Matthews, Oldham, United Kingdom
Francis Matthey, London, United Kingdom
Blandine Maurel, Nantes, France
Erica Mayer, Boston, United States
Daniela Mazzaccaro, San Donato Milanese, Italy
Ian McCafferty, Birmingham, United Kingdom
Charles McCollum, Manchester, United Kingdom
Richard McWilliams, Liverpool, United Kingdom
Lewis Meecham, Worcester, United Kingdom
Erica Menegatti, Ferrara, Italy
Matthew Metcalfe, Stevenage, United Kingdom
Frank Meyer, Magdeburg, Germany
Jonathan Michaels, Sheffield, United Kingdom
Zsuzsanna Mihaly, Budapest, Hungary
Nicola Milburn, London, United Kingdom
Rene Milleret, Montpellier, France
Aleem Mirza, Rochester, United States
Hiren Mistry, London, United Kingdom
Bob Mitchell, Irvine, United States
Bijan Modarai, London, United Kingdom
Hesham Aly Mohamed Sharaf Eldin, Mansoura, Egypt
Frans Moll, CX Advisory Board, Utrecht, Netherlands
Frans Moll, Utrecht, Netherlands
Samuel Money, Phoenix, United States
Hayley Moore, London, United Kingdom
Robert Morgan, President CIRSE, London, United Kingdom
Sean Morris, Missouri City, United States
Nick Morrison, Scottsdale, United States
Peter Mortimer, London, United Kingdom
Paul Moxey, London, United Kingdom
Alberto Muñoz, President WFVS, Bogotá, Colombia
Erin Murphy, Charlotte, United States
Kieran Murphy, Toronto, Canada
David Murray, Altrincham, United Kingdom
Sridhar Murugesan, Chennai, India
Mari Murumets, London, United Kingdom
Petroula Nana, Larissa, Greece
Sriram Narayanan, Singapore, Singapore
Bruna Naves, Belo Horizonte, Brazil
Ali Navi, London, United Kingdom
Ross Naylor, Leicester, United Kingdom
Nicolas Neaume, Toulouse, France
Oskar Nelzen, Linköping, Sweden
António Neves, Porto, Portugal
Irene Ng, Singapore, Singapore
Alain Nigon, Bormes-les-Mimosas, France
Elias Noory, Bad Krozingen, Germany
Antonio Norton de Matos, Porto, Portugal
Isaac Nyamekye, Worcester, United Kingdom
Linn Aldstedt Nyronning, Trondheim, Norway
Thomas O'Donnell, Boston, United States
Gerard O’Sullivan, Galway, Ireland
Alfred Obermayer, Vienna, Austria
Gustavo Oderich, Rochester, United States
Viktor Imre Orias, Budapest, Hungary
Baris Ata Ozdemir, Bristol, United Kingdom
Gabriele Pagliariccio, Ancona, Italy
Luis Mariano Palena, Abano Terme, Italy
Gustavo Paludetto Oliveira, Brasília, Brazil
Giuseppe Panuccio, Tilo Kölbel's group, Hamburg, Germany
Juan Esteban Paolini, President ACC, Caba, Argentina
Insoo Park, Seoul, South Korea
Simran Parmar, Newcastle-under-Lyme, United Kingdom
Shadeh Parsapour, London, United Kingdom
Sanchita Pasi, Diegem, Belgium
Daniel Patel, Daytona, United States
Lorenzo Patrone, London, United Kingdom
Dougie Payne, Hull, United Kingdom
Jose Pedro Pinto, Porto, Portugal
Chloé Peters, Breda, Netherlands
Nina Petrova, London, United Kingdom
Peter Phillips, Didcot, United Kingdom
Olivier Pichot, Grenoble, France
John Pigott, Toledo, United States
Serena Pisanello, Lecce, Italy
Paul Pittaluga, Monaco, Monaco
Mark Portou, London, United Kingdom
Janet Powell, London, United Kingdom
Ryan Preece, London, United Kingdom
Anna Prent, London, United Kingdom
Karin Prins, Philips Healthcare, Best, Netherlands
Karin Prins, Best, Netherlands
Robert Michal Proczka, Warsaw, Poland
Phillip Puckridge, Marion, Australia
Nadeem Qazi, London, United Kingdom
Annette Quinn, London, United Kingdom
Johann Christoph Ragg, Berlin, Germany
Lily Sofida Rahim, Klebang Besar, Malaysia
Nadumaskeri Subraya Rahul, Bengaluru, India
Harishankar Ramachandran Nair, Trivandrum, India
Vishwatee Ramdass, London, United Kingdom
Marta Ramirez Ortega, Madrid, Spain
Christos Rammos, Essen, Germany
Hazel Randall, London, United Kingdom
Barbara Rantner, Innsbruck, Austria
Hema Rao, London, United Kingdom
Sundaram Ravikumar, Bruancheff, United States
Vikram Ravikumar, New York, United States
Sudip Ray, London, United Kingdom
Álvaro Razuk, São Paulo, Brazil
Michel Reijnen, Arnhem, Netherlands
Sophie Renton, Secretary General VSGBI, London, United Kingdom
Sophie Renton, London, United Kingdom
Benedikt Reutersberg, London, United Kingdom
Robert Rhee, New York, United States
Vincent Riambau, Barcelona, Spain
Celia Riga, London, United Kingdom
Javier Rio Gomez, Majadahonda, Spain
Anita Roberts, Cardiff, United Kingdom
Zoe Roberts, Sheffield, United Kingdom
Steven Rogers, Manchester, United Kingdom
Fiona Rohlffs, Hamburg, Germany
Teresa Rola, London, United Kingdom
Dmitrii Rosukhovskii, St. Petersburg, Russia
Ulrich Rother, Erlangen, Germany
Marjolijn Rots, Utrecht, Netherlands
Maria Antonella Ruffino, Turin, Italy
Javier Ruiz Aburto, Ponce, Puerto Rico
Terri-Ann Russell, Northampton, United Kingdom
Bartosz Rylski, Freiburg, Germany
Nirvana Sadaghianloo, Nice, France
Umar Sadat, Cambridge, United Kingdom
Maliha Sadick, Mannheim, Germany
Prakash Saha, London, United Kingdom
Ronza Salem, Jerusalem, Israel
Safa Salim, London, United Kingdom
Morad Sallam, London, United Kingdom
Vimalin Samuel, Vellore, India
Enrique María San Norberto García, Valladolid, Spain
Sandip Sarkar, London, United Kingdom
Pierre Sarradon, La Seynen Sur Mer, France
Christian Saville, London, United Kingdom
Jost Philipp Schaefer, Kiel, Germany
Dierk Scheinert, Leipzig, Germany
Bruno Scheller, Homburg, Germany
Marc Schermerhorn, Boston, United States
Karin Elisabeth Schmidt, Vienna, Austria
Thomas Schmitz-Rixen, Immediate Past President DGG, Frankfurt, Germany
Peter Schneider, Honolulu, United States
Arne Schwindt, Münster, Germany
Eric Secemsky, Boston, United States
Ana Carolina Semiao, Porto, Portugal
Roshan Rodney Sengodan, Coimbatore, India
Thomas Serena, Warren, United States
Thomas Serena, President of AAWC, Warren, United States
Nicla Settembre, VANDOEUVRE LES NANCY, France
Joseph Shalhoub, London, United Kingdom
Cliff Shearman, Southampton, United Kingdom
Cynthia Shortell, Durham, United States
C.J.J.M. Sikkink, Heerlen, Netherlands
Henrik Sillesen, President ESVS, Copenhagen, Denmark
Louise Silva, Wrexham, United Kingdom
Mitchell Silver, Columbus, United States
Valeria Silvestri, Latina, Italy
Chung Sim Lim, London, United Kingdom
Gioele Simonte, Perugia, Italy
Tej Singh, Los Altos Hills, United States
Ravinder Singh-Ranger, Swindon, United Kingdom
Mustafa Sirlak, Ankara, Turkey
Aine Smalley, Santa Rosa, United States
Dawn Smiles, Leeds, United Kingdom
Kim Smolderen, Kansas City, United States
Tiago Soares, Matosinhos, Portugal
Ronald Solar, San Diego, United States
Mosaad Soliman, Mansoura, Egypt
Kate Sommerville, London, United Kingdom
Peter Sotonyi, Budapest, Hungary
Paolo Spada, Buccinasco, Italy
Benedetta Spampinato, Milan, Italy
Konstantinos Spanos, Larissa, Greece
Domenico Spinelli, Messina, Italy
Francesco Squizzato, Padua, Italy
Gerry Stansby, Newcastle-upon-Tyne, United Kingdom
Julie Stanton, Eastbourne, United Kingdom
Konstantinos Stavroulakis, Münster, Germany
Kate Steiner, Stevenage, United Kingdom
Tobias Steinke, Dusseldorf, Germany
Kate Stenson, London, United Kingdom
Stijn Steunenberg, Rotterdam, Netherlands
Sofia Stromberg, Gothenburg, Sweden
Timothy Sullivan, Minneapolis, United States
Jakob Susteric, Ljubljana, Slovenia
Attila Szabo, Budapest, Hungary
Malgorzata Szostek-Szubert, Warsaw, Poland
Jun Han Tang, Singapore, Singapore
Wegin Tang, London, United Kingdom
Chas Taylor, Horsham, United Kingdom
Lynne Teece, Altrincham, United Kingdom
Rex Teeslink, Augusta, United States
Gunnar Tepe, Rosenheim, Germany
Joerg Tessarek, Lingen, Germany
William (Bill) Tettelbach, Marietta, United States
Selva Theivacumar, Harrow, United Kingdom
John Thompson, Exeter, United Kingdom
Matt Thompson, Irvine, United States
Narayanan Thulasidasan, London, United Kingdom
Heidi Tickner, Hull, United Kingdom
Ignace Tielliu, Groningen, Netherlands
Nathalie Timmerman, Amsterdam, Netherlands
Michael Tones, Saint Louis, United States
Giovanni Torsello, Münster, Germany
Kenneth Tran, California, United States
Kane Treadwell, Hythe, United Kingdom
Matthias Trenner, Munich, Germany
Santi Trimarchi, San Donato Milanese, Italy
Paolo Tripodi, Barcelona, Spain
Konstantinos Tsagakis, Essen, Germany
Pavlos Tsantilas, Munich, Germany
Viktoriya Tsay, Tashkent, Uzbekistan
Nikolaos Tsilimparis, Munich, Germany
Karen Tullett, Birmingham, United Kingdom
Salvatore Turiano, Nicolosi, Italy
Chris Twine, Bristol, United Kingdom
Jean-Francois Uhl, Paris, France
Andrea Unger, Hamburg, Germany
Marco Virgilio Usai, Münster, Germany
Ammara Usman, Cambridge, United Kingdom
Domenico Valenti, London, United Kingdom
Sjef van Baal, ALMELO, Netherlands
Jos van den Berg, Lugano, Switzerland
Joost van Herwaarden, Utrecht, Netherlands
Nick van Reijen, Amsterdam, Netherlands
Maarit Venermo, Helsinki, Finland
Hence J M Verhagen, Oegstgeest, Netherlands
Hence J M Verhagen, Rotterdam, Netherlands
Hence J M Verhagen, President elect Dutch Vascular Society, Rotterdam, Netherlands
Eric Verhoeven, Nuremberg, Germany
Frank Vermassen, Ghent, Belgium
Pierfrancesco Veroux, Catania, Italy
Carlos Veterano, Porto, Portugal
Fausto Julian Virgen Barron, Mexico City, Mexico
Harry Voesten, Drachten, Netherlands
Robert Vogelzang, Chicago, United States
Bethany Wardle, Bristol, United Kingdom
Saima Waseem, Bexleyheath, United Kingdom
Haimanot Wasse, President of ASDIN, Chicago, United States
Ido Weinberg, Boston, United States
Salome Weiss, Bern, Switzerland
Mary Weisters, Aylesbury, United Kingdom
Martin Werner, Vienna, Austria
Rodney White, Torrance, United States
Arno Wiersema, Amsterdam, Netherlands
Jason Wilkins, London, United Kingdom
Angela Williams, London, United Kingdom
Leith Williams, Liverpool, United Kingdom
Teun Wilmink, Birmingham, United Kingdom
Emma Wilton, Beaconsfield, United Kingdom
Willem Wisselink, Amsterdam, Netherlands
Christian Wissgott, Heide, Germany
Cees Wittens, Maastricht, Netherlands
Walter Wohlgemuth, Regensburg, Germany
Rochelle Wolfe, Minneapolis, United States
Kitty Hiu Fung Wong, Bristol, United Kingdom
Natalia Wrzesinska, Nieporet, Poland
Wayne Yakes, Englewood, United States
Dai Yamanouchi, Madison, United States
Halit Yerebakan, Istanbul, Turkey
Kak Khee Yeung, Amsterdam, Netherlands
Yao Pey Yong, Huddersfield, United Kingdom
Nicholas Zakikhani, London, United Kingdom
Hany Zayed, London, United Kingdom
Thomas Zeller, Bad Krozingen, Germany
Gladiol Zenunaj, Ferrara, Italy